Başkan Namdar'dan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı hakkında suç duyurusu

Başkan Namdar'dan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı hakkında suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şırnak İl Başkanı Sait namdar CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği iddiasıyla Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayhan Ogan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şırnak İl Başkanı Sait Namdar CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüksek oy aldığı illeri sıralayarak, ‘PKK ile bağlantılı’ olduğunu iddia eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayhan Ogan hakkında Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığına “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma” suçunu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP Şırnak İl Başkanı Sait Namdar yaptığı suç duyurusunda; "Şüpheli, sosyal medya hesabında bahsettiğine göre Cumhurbaşkanı Başdanışmanıdır. Bu kişi 23/05/2023 tarihinde Twitter adlı sosyal medya sitesindeki hesabından suç içerikli paylaşımda bulunmuştur. Şüpheli https://twitter.com/a han ogan/status/1661002847738281987 ?5-46&1—SNxFLixkgRR3IhTYXOLIKvVO linkindeki bu paylaşımında - kendi yeterliliği kapsamında - ironi yapmış, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun vatansever olmadığı yalanını ortaya atarken yukarıda yazılı suçları işlemiştir. Şüpheli 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan ilk tur cumhurbaşkanı seçiminde Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğu ve güneydoğuda çok oy aldığı illerin listesini ve oy oranlarını açıklamış, üzerine de "Sayın Kılıçdaroğlu vatanseverdir PKK ile ne alakası var canım” yazmıştır. Şüpheli ekte de ekran görüntüsü bulunan bu paylaşımıyla bu illerde Kemal Kılıçdaroğlu'na oy veren seçmenin PKK'lı olduğu yaftasında bulunmuştur. Bir ilde bir adayın çok oy almasını, o adayın terör örgütüyle bağı olduğu sonucuna bağlamak, o il seçmenine terör örgütü üyesi demekten başka anlama gelmez. Bu vehametin siyasi olduğu kadar hukuki olarak da hesabının sorulması gerekir. Halkın bir bölümüne sırf Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verdiği için PKK'lı diyen bu kendini bilmezin suç işlemiş olması nedeniyle bu ilin seçmeni olan kendi adıma ve tüm vatandaşlarımız adına suç duyurusunda bulunmak gerekmiştir" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.