CİZRE BELEDİYESİ ŞERAFETTİN ELÇİ CADDESİNİ NERGİS ÇİÇEKLERİYLE TAÇLANDIRDI

CİZRE BELEDİYESİ ŞERAFETTİN ELÇİ CADDESİNİ NERGİS ÇİÇEKLERİYLE TAÇLANDIRDI

Cizre’yi modern ve yaşanabilir kent haline getirmeye gayret gösteren Cizre Belediyesi ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ kapsamında Şerafettin Elçi Caddesinde başlattığı kaldırım yenileme, nergis çiçekli aydınlatma direkleri ile çalışmalarını tamamladı.

Cizre Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında kaldırımlar yenilenerek genişletildi. Eskiyen elektrik hatlar kaldırılarak yerine karşılıklı olarak nergis çiçekli aydınlatma direkleri yerleştirildi. Su olukları ve asfalt serimi ile Şerafettin Elçi Caddesi yeni görünüme kavuştu. Ayrıca yapılan çalışmaların ardından cadde tek yönlü olarak trafiğe açıldı.

İlçede yapılan ve İlçenin modern ve yaşanabilir bir kent olması noktasında yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Davut Sinanoğlu; ‘’İlçenin gelişip modern bir yapıya kavuşması için ihtiyaç bulunan bölgelerde kaldırım, kilit parke ve asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizin dört bir yanında devam eden altyapı çalışmalarıyla, yenilenen ve yeni yapılan parklarıyla, asfaltlanan mahalle ve yeni yapılan kanalizasyon hatlarıyla, toz ve kirden kurtarılarak düzenleme yapılan cadde ve sokaklarıyla, kronik bir sorun haline gelmiş içme suyu sorununun çözülmesiyle, yenilenen okullarıyla, sosyal ve kültürel faaliyetleriyle ve daha birçok projeyle geleceğe daha emin adımlarla ilerliyor. Yer ve bölge ayrımı gözetmeksizin ilçe genelinin tümünde kaldırım yenileme, kilit parke döşeme ve yol asfaltlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde üst yapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Kaldırım ve orta refüj çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu kapsamda birçok ara yol ve yan yollarda ve sokaklarımızda asfaltlama çalışmaları tamamlanmış bulunmaktadır. İlçemizin hemen hemen her noktasında bir çalışmamız var. Cadde, sokak düzenlemelerine de ayrıca önem veriyoruz. İlçe genelinde bozuk yol, kaldırımsız cadde ve sokak bırakmamak için çalışıyoruz” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.