GSO aralık ayı meclis toplantısı yapıldı

GSO aralık ayı meclis toplantısı yapıldı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) aralık ayı meclis toplantısı, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı...

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) aralık ayı meclis toplantısı, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, meclis ve yönetim kurulu üyelerinin katılımları ile video konferans sistemi üzerinden gerçekleştirildi.

GSO'dan yapılan açıklamaya göre, GSO Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'nun da online katıldığı toplantıda GSO'nun kurulması, gelişip büyümesi ve bugünlere gelmesinde büyük paya sahip olan Kurucu Genel Sekreteri Kürşat Göncü'ye, 1989-2020 yılları arasında verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Kürşat Göncü ayrıca meclis üyelerinin oyuyla danışma kurulu üyeliğine seçildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Konukoğlu, GSO'nun Kurucu Genel Sekreteri Kürşat Göncü'ye verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, "Kürşat Bey'in odamıza vermiş olduğu hizmetler asla unutulmayacak. Bundan sonraki hayatında kendisine sağlık, huzur ve mutluluklar diliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

SANKO Üniversitesi Hastanesi'nde elim kaza nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, tedavisi devam eden vatandaşlara acil şifalar dileyen Konukoğlu, "Çok üzücü ve yaşadığımız acıyı kelimelerle tarif etmek mümkün değil. Allah böyle kazaları ne şehrimize ne de ülkemize bir daha yaşatmasın. 2021 yılının felaketlerin ve zorlukların geride kaldığı, herkesin gönlünce bir yıl olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Biz çalışırsak, üretirsek bu ülke daha ileriye gider" diyen Konukoğlu, şunları kaydetti:

"Her gün bir gelişimdir. Birlik içerisinde olursak başaramayacağımız konu da yoktur. Tüm zorluklara rağmen bu süreçte üreten, ihraç eden sanayicilerimize, tüm çalışanlarımıza, emek veren, taş üstüne taş koyan herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese yeni yılda sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Aşının gelmesiyle kurallara da uyarak daha iyi günlere ulaşacağımızı yürekten inanıyorum."

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de yeni yapılanma kapsamında, üyelerin sorunlarına yönelik reel çalışmalara da başladıklarını belirtti.

Gaziantep'te ayakkabı sektörünü bir araya toplayacak ve daha iyi koşullarda, katma değeri yüksek üretimler yapılmasını sağlayacak Ayakkabı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde önemli gelişmeler olduğunu ifade eden Ünverdi, yer seçimi konusunda Tarım ve Orman Bakanlığına sundukları raporlar ve yürüttükleri çalışmalar neticesinde Ayakkabı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulması için 1 milyon 650 bin metrekarelik mera arazisinin ön onayının Tarım ve Orman Bakanlığından alındığı müjdesini verdi.

Adnan Ünverdi, İslahiye ilçesinde yeni bir organize sanayi bölgesi kurulacağını bildirdi.

Bununla ilgili olarak da yatırımcılardan ön talep formu toplanmasının istendiğini dile getiren Ünverdi, taleplerin GSO, Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve İslahiye Ticaret Odası tarafından alınacağını belirterek, kurulacak organize sanayi bölgesinin yer bulmakta güçlük çeken yatırımcılar için yeni bir alternatif olacağını, ilçelere verilen yeni teşviklerin de 1 ocak 2021 itibarı ile başlayacağını hatırlattı.

Gaziantep'in üretim ve ihracat rakamlarını değerlendiren Ünverdi, 18 aralık itibarı ile Gaziantep'in 2019 yılı toplam ihracatını geçtiğini ve yıl sonu gelmeden rekor ihracata ulaşıldığını belirterek, şu bilgileri verdi:

"Gaziantep, 2020 ocak-kasım döneminde geçen yıla göre ilk 10 il içinde 5'inci sırada yer aldı. Sigortalı çalışan sayısı 2019 yılı ocak-eylül dönemine göre yüzde 4,6, işyeri sayısı 2019 yılı ocak-eylül dönemine göre yüzde 2,2 artış gösterdi. Toplam sanayi elektrik tüketimi 2019 yılı ocak-ekim dönemine göre yüzde 2,8 ve organize sanayi bölgesi elektrik tüketimi 2019 yılı ocak-kasım dönemine göre yüzde 4,1, organize sanayi bölgesinde doğalgaz tüketimi 2019 yılı kasım ayına göre yüzde 13,3 arttı. Bu rakamlara ulaşılmasında emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Allah kazançlarını bereketli eylesin, yolları hep açık olsun."AA

Kaynak:Anadolu Ajansı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.