KADIN DOĞUM ve ÇOCUK HASTANESİ HİZMETE GİRDİ

KADIN DOĞUM ve ÇOCUK HASTANESİ HİZMETE GİRDİ

Şırnak’ta koronavirüs tedbirleri kapsamında Pandemi Hastanesi olarak hizmet veren Kadın Doğum Hastanesi ve çocuk hastanesi normal seyrine dönerek hizmet vermeye başladı.

               Şırnak’ta yapımı tamamlanan ve Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında pandemi hastanesi olarak 2 yıl h,izmet veren 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi virüsün etkisini yitirmesi ile birlikte normale döndü. 40’ı yoğun bakım olmak üzere 100 yataklı hastanede geçtiğimiz haftalarda çocuk servisleri hizmet vermeye başlamıştı. Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda pazartesi gününden beride Kadın Doğum poliklinikleri ve servisleri hizmet vermeye başladı.

Yapılan çalışmalar neticesinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin hizmete girdiğini belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Özdemir; "Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgınında ilimizde alınan tedbirler çerçevesinde pandemi hastanesi olarak hizmet veren ek hizmet binamız Covid-19 servislerine dönüştürülmüştü. Salgının etkisini yitirmesine bağlı olarak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesinin Çocuk Hastalıkları poliklinikleri ve Çocuk Hastalıkları servislerini bilindiği üzere daha önce hizmete açmıştık. Gerekli çalışmalar yapılarak Kadın Doğum poliklinikleri ve Kadın Doğum Servisleri de bu hafta hizmet vermeye başladı. Hastanemiz servis ve yoğun bakım üniteleri dahil 100 yataklı olup; 40 adet yoğun bakım yatağı (18’i yeni doğan, 12’si genel ve 10’nu çocuk yoğun bakım), 2 ameliyathane, 8 doğum salonu ve 60 adet servis yatağı ile hizmet açıldı. Ayrıca hizmet

binamızda yeni açtığımız Çocuk Acil Servisinin de hizmet vermeye başladığını belirtmek isterim.” dedi.

Şehri Nuh’un kaliteli bir sağlık hizmetine kavuşması için çalışmaya devam ettiklerini belirten Özdemir, sözlerini şöyle tamamladı; “ Milletimiz için çalışmak, bu topraklara hizmet etmek bizim için bir kıvançtır. Ek binamızın hizmete açılmasında destek olan arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, sağlıklı günler diliyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.