KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE’YE ŞIRNAK AK PARTİ KADIN KOLLARI TEŞKİLATI’NDAN DESTEK

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE’YE ŞIRNAK AK PARTİ KADIN KOLLARI TEŞKİLATI’NDAN DESTEK

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü nedeni ile AK Parti İl Başkanlığı önünde Şırnak AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan ve beraberinde toplanan kadınlar basın açıklamasında bulundu.

AK Kadınlar olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da canlarımızı yakan bir sorun olan “şiddetle” mücadele çağrısını tekrarlamak, sadece kadınlara değil, tüm dünyaya haykırmak üzere toplandıklarını dile getiren Şırnak AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan; ‘’Bugün yılın sadece bir gününe hapsedilmiş, kalan 364 günde unutulan bir gün değildir. Maalesef bugün ve kalan her gün kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet devam ediyor’’ dedi.

‘’Şiddet bizim turuncu çizgimizdir’’

Nice insani ve ilmi ilerlemenin yaşandığı 2000’li yıllarda bu ilkelliği ve zorbalığı durdurmak için tüm dünyanın mücadele ettiğini söyleyen Başkan Atan; ‘’Bahaneleriyle kaim bazı cahillerin elleri, dilleri kadınların, çocukların bedenlerine, ruhlarına adeta bir balyoz gibi iniyor O çizgiyi aşanlarla çetin mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de yarın da sürecektir. Ama bugün biz yine, kadına yönelik şiddeti konuşuyoruz ve dikkatleri çekiyoruz. Kadına yönelik şiddet sadece bir kişiye yönelmiş bir tehdit olmaktan çok uzaktır. Bu eylem tüm toplumun huzuruna kast ediyor, aileyi parçalıyor, geriye hayatını kaybetmiş ya da travmalarla dolu kadınlar, mutsuz çocuklar ve karanlık bir gelecek bırakıyor. Şiddet uygulayan ise, insanlıktan çıkıyor’’ ifadelerini kullandı.

Hükümet ve bakanlıkların şiddeti durdurmaya yönelik yoğun çaba gösterdiklerini söyleyen Aşan, devam eden bu mücadelede hem şiddet uygulayanlara karşı yaptırımların arttığını, hem de şiddete maruz kalan kadınlara maddi ve manevi destek vererek hayatlarına umut olduklarını anlattı.

Şırnak AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan; bugüne kadar şiddetle çok yönlü bir mücadele verildiğini, ancak gidilmesi gereken yolun uzun ve bu uzun yolda tüm tarafların, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun el birliği yapması gerektiğine dikkat çekti.

AK Kadınlar olarak 5 milyonu aşan kadın üyesiyle, ilk günkü hassasiyet ve titizlikle, bu konuda tavizsiz duruşlarını göstermeye devam edeceklerini söyleyen Şırnak AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan sözlerine şöyle devam etti: ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı 'Turuncu Çizgimizi' çekiyoruz. Aynı duyarlılığa sahip toplumumuzun tüm bireylerini de şiddete karşı turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz.’’

AK Parti Şırnak İl Başkanlığı önünde gerçekleştirilen etkinliğe, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Rahmet Taşar, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan ve parti üyeleri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.