SAĞLIK-SEN Şırnak'ta Görev Yapan Sağlık Çalışanlarının Sorunlarını Raporlaştırarak Paylaştı

SAĞLIK-SEN Şırnak'ta Görev Yapan Sağlık Çalışanlarının Sorunlarını Raporlaştırarak Paylaştı

Sağlık Sen Şırnak Şube Başkanı Sabğatullah Anmal, Şırnak ve İlçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde, sağlık çalışanlarının sorunlarını analiz ederek raporlaştırdı.

Sağlık Sen Şırnak Şube Başkanlığı, Şırnak’ta sağlık kuruluşlarındaki aksaklık ve eksikliklerin raporunu çıkardı.

Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanlığı Şırnak Merkez, İlçe ve Belde’lerdeki sağlık kuruluşlarındaki aksaklık ve eksiklerin raporunu çıkarıp. Çıkardığı raporu Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık-Sen Genel Merkezi ile paylaştı.
Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, Kurban Bayramı’da dahil olmak üzere son bir ay içerisinde yapmış olduğu ziyaretlerde Acil Sağlık İstasyonları ve Hastaneler başta olmak üzere sağlık kuruluşlarındaki eksiklik ve aksaklıkları yerinde tespit edip hem bu eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi hem de daha kaliteli bir sağlık hizmetinin vatandaşlara sunulması hususunda bir rapor hazırlayıp, hazırladığı raporu Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık-Sen Genel Merkezi başta olmak üzere ilgili yetkili birimlerle paylaştı.

2-001.jpg

İl Merkezi, İlçe, Belde ve Köyleri tek tek gezip buradaki sağlık kuruluşlarını gezip hem sağlık çalışanlarının sorunlarını dinleyip hem de o sağlık kuruluşlarındaki eksikliği not alan Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, sağlık çalışanlarının sağlık hizmetini vermeye çalışırken idarelerden kaynaklı hastane ve istasyonlarda yaşadığı sorunların acilen giderilmesi gerektiğini belirterek “Sağlık çalışkanı özveri ile sağlık hizmetini vermeye çatışırken binaların sorunları ile ilgili taleplerin karşılık bulmadığın müşahade ettiklerini ifade etti.

3-001.jpg

Konaklamadan, Ulaşıma, elektrik sorunundan kamera sistemine. Çalışma şartlarından ekipman sorununa kadar il genelindeki eksiklerin ve aksaklıkların raporunu çıkardıklarını ifade eden Anmal, bu raporu çıkarmamızdaki amacımız özellikle kırsal alanlarda zor şartlarda sağlık hizmeti sunan Sağlık Çalışanlarımızın ve Sağlık merkezlerimizin mevcut durumlarını iyileştirmektir. Bu anlamda Şırnak Merkez, Cizre, Silopi, İdil, Güçlükonak ve Beytüşşbap’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Ziyaretlerimizde biz değil sağlık çalışanlarımız konuştu ve biz dinledik ve gerekli sorunları da not aldık. Aldığımız notları analiz ederek bir raporunu çıkardık ve bu raporu Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili bütün kurumlara teslim ettik. Üzülerek müşahade ettiğim bazı sağlık çalışanların idarecilerden kaynaklı baskı ve ego tatminleri nedeniyle tayin oldukları ve bu sebeplerden dolayı Şırnak’ı terk ettiklerine müşahede ettik. Bölgemizin sosyal ve zorlu coğrafya konumu nedeniyle eksik personel ile hizmet vermeye çalıştığımız bir durumda Şırnaklıların bile maruz kaldıkları baskı ve idarecilerin çözümsüzlüğünden dolayı tayin istemeleri Şırnaklı olarak bizleri üzüyor. İnanıyorum ki bu rapor doğrultusunda ilgili yetkililer sağlık çalışanlarımızın ve sağlık kuruluşlarımızın bu sorunları ile ilgilenir çalışma ortamları ve diyaloglarla iş barışı içerisinde olacaklarını ve giderilebilecek sorunlarla ivedilikle bir şekilde ilgilenir ve yaşanan bu mağduriyeti de sonlandıracaklardır.”

7.jpg

Anmal, bu anlamda zorlu bir coğrafyada gece gündüz demeden günün 24 saatinde vatandaşlarımıza hizmet eden tüm sağlık çalışanlarına Şırnak Halkı adına teşekkür eder, görevlerinde de başarılar dilerim. dedi.

6.jpg

u.jpg

s.jpg

Kaynak:Mehmet DEMİRHAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.