ŞIRNAK ÜNİVERİSTESİ’NDE KİTAP TANITIMI YAPILDI

ŞIRNAK ÜNİVERİSTESİ’NDE KİTAP TANITIMI YAPILDI

Şırnak Üniversitesi’nde Kitap Günleri Programı Kapsamında “Fiziksel Geoteknik” isimli kitap tanıtıldı.

Geleneksel hale dönüşen imza günleri programı Şırnak Üniversite 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Arslan Tekinsoy’un “Fiziksel Geoteknik” isimli kitabının tanıtıldığı programa, Rektör Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Genel Sekreter Doç. Dr. İbrahim Baz ve akademik personelin yanı sıra öğrenciler katılım sağladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Şırnak Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. İbrahim Baz, “Fiziksel Geoteknik”  kitabını, akademisyenliğinin 47. yılındaki bir ilim duayeninin yazdığını belirterek; “Bu kitap değerli hocamızın tüm birikiminin özeti sayılan bir eserdir. Ayrıca bütçesini kendisi karşılamıştır. Bizler de hocamızın hayatı, çalışmaları ve eserlerinin olduğu bilgileri bir kitapçıkta topladık” dedi.

Bilimin bir yaşam tarzı olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan da, akademik hayata geçtikten sonra bilimsel aktivitelerin kişilerin yaşam tarzına dönüştüğünü ifade etti. Rektör Erkan; “Her zaman bana da örnek olan Prof. Dr. Mehmet Arslan Tekinsoy hocamızın yayınları, akademik hayatının başında olan herkes için güzel bir örnektir. Bizlere örnek olduğu için kendisine teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

“Fiziksel Geoteknik” kitabının yazarı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Arslan Tekinsoy kaleme aldığı eserin hiçbir düşünce altında kalmadan, tarafsız ve objektif bir şekilde yazıldığına dikkat çekti. Prof. Dr. Tekinsoy “Kitabın adı da orijinaldir. Bu kitabın asıl kahramanları ise Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. İbrahim Baz ve Adem Ahıskalıdır. Onlara ve ayrıca çalışmalarım esasında bana sabır gösterdikleri için eşime ve aileme teşekkür ederim. Şu ana kadar yaptığım her şeyi Allah rızası için yaptığımı belirtmek isterim” şeklinde konştu.

Ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Arslan Tekinsoy'dan doktora ve yüksek lisans dersleri alarak şu anda Türkiye’nin birçok üniversitesinde görev yapan akademisyenler de zoom uygulaması üzerinden programa katılarak, başarılar diledi.

Program kitap imza etkinliği ile sona erdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.