ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ İLE KOOP-İŞ SENDİKASI ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ İLE KOOP-İŞ SENDİKASI ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Şırnak Üniversitesi ile Türk İş’e bağlı Koop-İş Sendikası arasında, Üniversitede çalışan daimi işçiler adına toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Üniversitemiz Senato Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen imza törenine Üniversite Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Baz, Koop-İş Sendikası Adına Van Şube Başkanı Ayhan Özbek ile Üniversitemiz ve işçi temsilcilerinin komisyon üyeleri katıldı.

İmza töreninde konuşan Üniversitemiz Genel Sekreter V. Doç. Dr. İbrahim Baz, yönetim olarak üniversitede işçi kadrosunda görev yapan personelin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini belirtti. Doç. Dr. Baz,  “Şırnak Üniversitesi ailesi olarak çalışan personellerimizin haklarının, üniversitemizin ve devletimizin imkanları doğrultusunda iyileştirilmesine yönelik yürüttüğümüz bu görüşmeler kendilerinin daha mutlu olmalarına ve işlerini daha özverili bir şekilde yapmalarına da önemli katkı sağlayacaktır.” dedi.

Koop-İş Sendikası Adına Van Şube Başkanı Ayhan Özbek de, Üniversitede yürütülen sendikal faaliyet ve toplu iş sözleşmesinin iki taraf içinde olumlu geçtiğini ifade ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Üniversitemizde işçi statüsünde çalışan işçilere yönelik sendika temsilcileri ile imzalanan bu toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı. Sözleşme 15.08.2020 - 14.08.2021 tarihleri kapsayacak. Toplu İş Sözleşme kapsamında işçiler, yılda iki kez 2 maaş ikramiye alabilecek. Bunların yanı sıra işçilerin, her yıl giyim, taşıt, yemek, aile ve çocuk yardımı, öğrenim yardımı, bayram yardımı, yakacak yardımı ve diğer sosyal haklarında da önemli iyileştirmeler yapıldı.(

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.