ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ’NE ARAÇ DESTEĞİ

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ’NE ARAÇ DESTEĞİ

Ford Otosan tarafından Şırnak Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü, Otomotiv Teknolojisi Programına Ford Courier marka bir araç hediye edildi.

Hibe desteği için Şırnak Meslek Yüksekokulu’nda tören düzenlendi. Törene Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. İbrahim Baz, Şırnak Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ferhat Şirin Sökmen, fakülte dekanları, meslek yüksekokulu müdürleri, daire başkanları, ilgili akademisyenler ve üniversite idari personeliyle Şırnak Ford Otosan Yetkili Bayii Dönüşüm Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sökmen ve bayii çalışanları katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan Şırnak MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Şirin Sökmen şöyle konuştu: ‘’Pandemi sürecini atlatıp, öğrencilerimize kavuşursak, eğitim çalışmalarımız ve sosyal aktivitelerimiz artarak devam edecektir. Öğrencilerimizi gerçekten çok özledik. Meslek Yüksekokulumuzun hedefi mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın; sorumluluk üstlenip, sürdürebilen gençler yetiştirmektir. Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin son dönemi uygulamalı eğitim olarak alması adına YÖK nezdinde çalışmalar yapılıyor ve yakın zamanda hayata geçecek. Öğrencilerimizin uygulamalı eğitimlerle yeni nesil teknolojilere sahip motorları, elektronik sistemleri ve tüm otomotiv parçalarını daha derinlemesine öğrenmesini amaçlayan, Ülkemizin otomotiv ve teknoloji alanında kalkınmasına destek vermek amacıyla birçok alanda farklı sosyal sorumluluk projeleri yürüten, yeni nesil teknolojilerle donatılmış araç ve malzemeleri Üniversitemize hibe eden Ford Otosan A.Ş. ye teşekkür ediyoruz.’’

Meslek Yüksekokuluna yaptığı desteklerden dolayı Ford A.Ş. ailesi ve çalışanlarına teşekkür eden Motorlu Araçlar Ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü, otomotiv teknolojisi program Başkanı Öğr. Gör. Hasan Uzal; ‘’Otomotiv Teknolojileri Programı olarak amacımız kendini daha iyi ifade edebilen, otomotiv sektörü için yeterli el becerisinin yanında yenilikçi, teknolojik olarak en güncel bilgilere sahip, öğrenmeye açık bireyler yetiştirmektir’’ dedi.

Şırnak Meslek Yüksekokulu Makina Programı Mezunu ve Ford Dönüşüm Otomotiv A.Ş. Servis müdürü Emrah Nikbay: ‘’Şırnak üniversitesi mezun öğrencilerinden biri olarak huzurunuza çıkmanın haklı gururu ve heyecanını yaşıyorum. Şırnak Üniversitesi Makine Programından mezun olduktan sonra işe atıldım. Hocalarımızın bizlere aşıladığı teorik bilgilere, azim, isteği katarak gelişim gösterdim.  Meslek liselerinden gelip, stajyer olarak çalışan öğrencilerin birçoğu şu anda bizde usta olarak çalışıyor. Stajyerler bizim için son derece önemli. Ford Otosan eğitimlere oldukça önem veriyor. Pandemiden önce Dönüşüm Otomotiv’in her çalışanı yılda en az 2-3 defa eğitim almak için Ford Otosan’ın Eğitim birimine İstanbul’a gidiyordu. Şu an eğitimler online yapılıyor. Üniversitemiz fiziki anlamda çok güzel imkanlara sahip. Yetkin hocalarımız da oldukça fazla.  Neden Bu tür eğitimler Şırnak Üniversitesinde verilmesin. Bu konu da Rektör Hocamızdan destek istiyoruz’’ ifadelerini kullandı. 

“Desteklerimiz Devam Edecek”

Ford Otosan Yetkilisi ve Sökmenler Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Serhat Sökmen benzeri destekleri daha önce de yaptıklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Üniversitemize, mesleki liselerimize destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Bugüne kadar Koç Holdingin başlattığı, Sökmenler Grubun desteklediği, ‘’Bal Arıları Mühendis Oluyor’’, ‘’meslek Lisesi Memleket Meselesi’’ gibi birçok sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev aldık. Şırnak Üniversitesi ve Şırnak İl ve İlçelerinde bulunan Meslek Liselerinden mezun birçok öğrenciyi istihdam ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Ford Otosan’ın ihtiyacımız olan teknik personel istihdamını desteklemesi ve bizler vesilesiyle bu aracı bağışlaması Dönüşüm Otomotiv A.Ş. olarak bizleri gururlandırdı. Bizler de teknik personel yetiştirilmesini destekleyerek, okulun ihtiyacı olan özel takım, ekipman ve sarf malzemeleri bundan sonraki süreçte okulumuza sağlayacağız. Ayrıca belli dönemlerde okulu ziyaret ederek, araçla ilgili teknik bilgi akışını hem hocalara, hem de öğrencilere aktaracağız. Gençlerimizin staj dönemlerinde de pratik yapma ihtiyaçlarını karşılayarak, sonrasında bayimizde istihdam edilmesini hedefliyoruz. Bu konu da bizleri teşvik eden ve genç istihdamının önemini her platformda dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan’a, Şırnak Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Mali Müşavir Dr. Ferhat Şirin Sökmen’e ve Ford Otosan eğitim departmanı koordinatörü Bahadır Akın’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.’’

         Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan; ‘’Şırnak Meslek Yüksekokulumuz güzel işler yapıyor. Daha önce de bünyelerinde çok güzel bir anasınıfı açtılar. Hocalarımızdan güzel projeler bekliyoruz. Bu konu da eğitime destek amaçlı üniversitemize hibe edilen Ford Marka araç için Ford Otosan A.Ş.’ye ve aracın hibesi konusunda gerekli girişimde bulunan Sökmenler Grup ve Ford Bayi Dönüşüm Otomotiv A.Ş. Yönetimine teşekkür ediyoruz. Bu konu da hem uygulamalı eğitim hem de staj vb. konularda kendilerinden gereken destekleri bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Program müzik dinletisi ve kokteyl ile son buldu. Aracın anahtarı Dönüşüm Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sökmen tarafından, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan’a verildi. Araç çalıştırılıp, kısa bir gezinti yapıldıktan sonra toplu olarak fotoğraflar çekildi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.