ŞIRNAKLI KADINLARDAN PKK’YA EDİ BESE

ŞIRNAKLI KADINLARDAN PKK’YA EDİ BESE

Şırnaklı kadınlar 40 yıldır Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Terör örgütü PKK’nın uyguladığı kan, gözyaşı, baskı, zulüm politikasına Şırnaklı kadınlar dur demek için HDP il binası önünde açıklama yaptı.

Şırnaklı kadınlar terör örgütü PKK tarafından yapılan katliamları kınamak amacıyla yürüyüş düzenledi ve ardından HDP İl binası önünde açıklama yaptı.

Aralarında Şehit anneleri, eşleri ile çocukları ve çocukları dağa kaçırılan annelerin yer aldığı çok sayıda kadın Yeni Mahalle Karayolları Kavşağı’ndan HDP il binası önüne kadar yürüyüş yaptı. Grup, ellerinde "Teröre geçit yok" , ‘Şırnaklı kadınlar hesap soruyor’ dövizleri ve "Şırnaklı Kadınlardan kan ve gözyaşına Edi Bese" pankartı taşıyarak, sık sık "Kahrolsun PKK, Kahrolsun HDP", ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ , ‘Yallah Bismillah Allahu ekber’ sloganları attı.

Kadınlar adına basın açıklamasını terör örgütü mağduru S.A. okuyarak bundan sonra her hafta HDP il binası önünde toplanacaklarını söyledi.

40 yıla aşkın bir süredir Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Terör örgütü PKK’nın uyguladığı kan, gözyaşı, baskı, zulüm politikasına bölgenin anneleri, kadınları ve genç kızları olarak DUR demek, Siyasi uzantısı HDP’nin üst yetkilileri tarafından kadına yapılan istismar olaylarına tepki göstermek ve safları sıklaştırmak için toplandıklarını belirtten S.A. şöyle konuştu; “Terör örgütü PKK ve Siyasi uzantısı HDP en çok zararı biz Kürt kadınlarına ve bölge halkına  vermiştir. Daha hayatlarının baharında kandırdıkları gençleri dağa götürerek anaların yüreğini dağlamış, hiçbir duyguyla  kıyaslanamayacak evlat hasretiyle başbaşa bırakmıştır. Her nedense şimdiye kadar 'Kürt anneleri' diye siyasi emellerine alet ettikleri ve kullandıkları aynı anneler; evlatlarını isteyince 'Kürt Anneleri' unvanlarını kaybettiler. Peki soruyoruz neden? Ey hainler, kandırdıklarınızı vereceksiniz. Bizim gençlerimizi zehirlemeye çalışıyorsunuz ama millet uyandı, yok öyle yağma. Bu millet kardeş, kimse kimseyi kandırmasın. Halkların kardeşliği yok, tek millet,tek bayrak var” dedi.

Çukur teröründe evleri yıkılan, mağdur olan, hayatını kaybedenlerin bölge halkı olduğunun altını çizen S.A.; “PKK'nın siyasi uzantısı HDP'den evlerimizin temeline bombalar döşenirken, bir şehir yok edilirken, on binlerce insan evladından, evinden, ilinden edilirken bir tepki duyduk mu? Tabi ki duymadık. Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP kadınları ön saflara sürerek sözde  onlara değer verdiğini zannediyor, hatta kendi içlerinde gayrı resmî eşbaşkanlıklar veriyor, peki son zamanlar da çıkan kendi milletvekilleri ve yöneticilerinin kadına yönelik taciz olaylarına niye 3 maymunu oynadı, neden bir açıklama yapmadı? Peki size bir soru daha soruyoruz 17 yaşında olan Kız çocukların elinden kalem alıp, silah veriyorsunuz, o kadın cinayeti değil midir? Kadına verdiğiniz değer ortadadır. Geçmişten bugüne kadar binlerce Kürt, sivil, savunmasız vatandaşımızı katlettiniz, şehit ettiniz. Neredeyse gün yok ki bu topraklara kan akıtmadınız. Bu yaptığınız katliamlar gösteriyor ki siz Kürt de, Müslüman da değilsiniz. Siz hainsiniz, kalleşsiniz, alçaksınız. PKK terör örgütü ve Siyasi uzantısı HDP sizler birilerinin ellerini yakmamak için kullandığı maşadan ibaretsiniz” dedi.

S.A. “Bu eylem PKK ve Siyasi uzantılarının zulmüne başkaldırıdır. Yıllardır sessiz bir çığlık vardı, o çığlık artık patlama noktasına geldi. Kadınlar artık seslerini duyurmak istiyor. Biz de onların yanındayız, o acıyı hissediyoruz ve mücadelelerine ortak olduğumuzu buradan haykırıyoruz. Kadınlarımızı Kandil’den kopararak özgürleştirmek lazım…Kadınlarımızı PKK’dan kopararak özgürleştirmek lazım…Kadınlarımızı HDP’den kopararak özgürleştirmek lazım…

Kandırılarak bir şekilde dağa gitmiş gençlerimize sesleniyoruz. Artık annelerinizin yüreğindeki ateşi söndürmek için geri gelin, devletimize teslim olun ve annelerinizin dinmeyen gözyaşlarına çare olun, hayat suyu olun. Kimsenin maşası olmayın, Türk-Kürt kardeşliği üzerine hesap yapan, araya nifak sokmaya çalışan başta PKK terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütlerini ve siyasi uzantılarını lanetliyoruz. Teröre karşı yürütülen mücadelede sivil inisiyatifin önemi ortadadır.Bu bağlamda Diyarbakır annelerinin cesaretini kutluyoruz. Kalbimiz ve insanlığımız sonuna kadar Diyarbakırlı annelerle birliktedir. Her ortamda barış, kardeşlik, demokrasi, insan haklarından dem vuranlar, duyun ve bu sese kulak verin. Bu anaların sesi, tüm milletin sesidir. Bu teröre isyan, teröre lanetin sesidir. Susmak insanlığa ihanettir.Gözünü kırpmadan vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizin bizlere verdiği cesaret ile diyoruz ki ne eli kanlı terör örgütü PKK ne de dünya üzerinde hiçbir örgüt ve oluşum bizim birlikteliğimizi bozamayacak. Görmüş olduğunuz bu Kadın topluluğu Terör Örgütü PKK ve Siyasi uzantısı olan HDP’den yıllardır gördüğü her türlü zarara artık “EDİ BESE”diyor. Son olarak diyoruz ki; bundan sonra her hafta yüreği yanan Şırnaklı kadınlar olarak buraya gelip sizlere hesap soracağız. Kandırarak aldığınız tek bir genç kalmayıncaya kadar haklı mücadelemizi vermeye devam edeceğiz” dedi.

İdil İlçesinden gelen ve dağa kaçırılan 14 yaşındaki oğlu mahmut için protestoya katılan Hamdiye Arslan; “Ben buraya oğlum için geldim.benim oğlum 14 yaşındaydı. Oğlum zorla kaçırıldı. Oğlumu istiyorum. Oğlum Mahmut gel eve dön. Rica ediyorum gel. Oğlum seni çok özledim. Ben hasta oldum. Oğlum zorla kaçırıldı. Oğlum küçüktür. 5 yıldır oğlum PKK’nın elinde” dedi.

Besna Katar ise; “16 yıldır kocam eşim Metin Katar kayıp hiçbir haber alamadık. Benim eşim 7 yıl koruculuk yaptı. Sonra PKK kaçırdı” dedi.

7 yıl önce oğlu PKK tarafından kaçırılan Emine Üstek ise; “Oğlumu Kurban Bayramının ikinci gününde pikniğe götürdüler. Benim çocuğum pikniği götürüldü. Bir daha bana geri dönmedi”dedi.

Suzan Hanedan; “Biz yaşadığımız sürece devletimizin yanındayız. Çocuklarımızda devletimizin yanında. Şehitler verdik. Çok acı çektik. Benim eşim şehit oldu. 2 tane kayın biraderim şehit edildi. Biz PKK’dan çok acı çektik. Binlerce lanet PKK’nın, onların arkadaşlarının ve onları destekleyenlerin üzerine oldun” dedi.

Pakize Aydemir ise; “ biz buraya terörü lanetlemek için geldik. Çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır annellerine destek vermek için geldik. Onları lanetliyoruz” dedi.(

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.