Şırnak’ta İlk Defa Açıldı! O Yaş Grubundakiler Rahat Bir Nefes Alacak

Şırnak’ta İlk Defa Açıldı! O Yaş Grubundakiler Rahat Bir Nefes Alacak

Şırnak Devlet Hastanesi, sağlık hizmetlerinin kalitesini sürekli olarak arttırmak ve toplumun sağlığını en iyi şekilde desteklemek amacıyla gerçekleştirdiği yeniliklere bir yenisini daha ekledi. Hastanede 80 yaş ve üzeri bireyler için (YAŞAM) açıldı.

Sağlık Bakanlığı'nın 2023 yılında yayımladığı genelgeye göre, Sağlıklı Yaş Alma Merkezi (YAŞAM) merkezleri, yaşlı bireylerin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak, evde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarını belirlemek ve desteklemek, tıbbi izlem yapmak, gerektiğinde uzaktan sağlık hizmeti vermek, hastane içindeki tıbbi bakımı için gerekli hizmet koordinasyonunu sağlamak gibi amaçlarla kuruluyor.

Şırnak Devlet Hastanesi'nde açılan YAŞAM merkezinde, Dr. Mirac Önür ve Gerontolog Esra Gözükara görev yapıyor. Merkezden hizmet almak isteyen 80 yaş ve üzeri bireyler, kendileri veya yakınları aracılığıyla merkeze başvurabiliyor.

3.jpg

YAŞAM merkezi, Şırnak'ta yaşayan yaşlı bireyler için önemli bir fırsat sunuyor. Merkez, yaşlı bireylerin aktif, üretken ve sağlıklı yaşam sürmelerini desteklemek, yaşam kalitelerini arttırmak, yalnızlık ve izolasyon gibi sorunlarla mücadele etmelerine yardımcı olmak için çalışıyor. Merkez, aynı zamanda yaşlı bireylerin aileleri ve yakınları için de bir güvence oluşturuyor.

Şırnak Devlet Hastanesi, YAŞAM merkezi ile birlikte, sağlık alanında yaptığı diğer yeniliklerle de dikkat çekiyor. Hastanede, son yıllarda, yeni cihazlar, yeni bölümler, yeni hizmetler ve yeni personeller ile sağlık hizmetlerinin kalitesi ve kapsamı arttırıldı.

2.jpg

Kaynak:Şilan BAHŞİŞ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.