ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİNİ ŞIRNAK’TA

ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİNİ ŞIRNAK’TA

Vali Ali Hamza Pehlivan Ve İl Milli Eğitim Müdiresi Nazan Şener, Kültür Ve Turizm Bakanlığımızca Tertiplenen Çanakkale Savaşları Mobil Müzesini Ziyaret Etti.

Çanakkale savaşları mobil müzesi yola çıkıyor, 81 ilimize Çanakkale ruhu taşınıyor" sloganıyla yola çıkan mobil müze Şırnak’ta  İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, çeşitli görsel materyallerin ve videoların izletildiği ekranların, Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergilendiği bir bölümün ve Çanakkale askerinin heykelinin de bulunduğu Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Çanakkale ruhunu, öğrencilerimizin tıpkı o gündeymiş gibi yaşayabilmelerini sağlamak amacıyla projelendirildi. Dış ses, ambiyans ve tasarımlar ile "Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale" ülküsüyle Çanakkale ruhu, Türkiye'nin dört bir yanına taşınıyor. Bu kapsamda Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi  Şırnak itfaiye meydanında halkımızın ziyaretine açıldı. Bu proje kapsamında, Çanakkale'ye henüz gitmemiş olan, bu şanlı zafere ve mirasına tanıklık edemeyen insanlarımız için bir "Mobil Tır" konsepti geliştirilerek, ülkemizin tamamını gezerek hizmet verilmesi amaçlandı. Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ile tarihi yarımadaya gelmemiş ve gelemeyecek olan dezavantajlı gruplara, bu miras ulaştırılmış oluyor.

Vali Ali Hamza Pehlivan öğrenciler ile birlikte bilgilendirici fotoğraf ve şanlı zafere tanıklık ettiren animasyonları izleyerek bu güzel projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.