MEM’DEN  ASTRONOT KIYAFETİNİ TASARLA YARIŞMASI

MEM’DEN  ASTRONOT KIYAFETİNİ TASARLA YARIŞMASI

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Astronot kıyafeti tasarla’ yarışması düzenleniyor. Yarışmaya anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin ve geri dönüşüm materyali kullanılarak yapılmasına dikkat edilmelidir.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada,  “Öğrencilerimiz anaokulu ve ilkokul olarak ayrı kategorilerde yarışacaktır. İl genelindeki tüm okullardaki öğrencilerimiz katılabileceklerdir. Bu projenin uygulanmasında gönüllük esastır. Proje faaliyetlerine öğrenciler gönüllü olanlardan tercih edilmelidir. Aileleri ve öğretmenlerinin desteği ile hayal güçlerini katarak tasarladıkları astronot kıyafetlerinin fotoğraflarını çekeceklerdir. Yarışmaya katılacak öğrencilerimiz bu maddenin altında verilen Milli Eğitim Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi İnstagram hesaplarını takip edeceklerdir. @tcmeb @sirnakvaliligi @sirnakmem @sirnakarge isimli instagram hesapları takip edildikten sonra öğrencilerimizin kendi çekmiş oldukları astronot temalı fotoğrafları hikâye olarak paylaşarak ilgili hesapları etiketlemeleri gerekmektedir. Öğrencilerimizin, yarışmaya katıldıkları fotoğrafın aslını saklamaları yarışmaya katılmak için ayrıca [email protected] 24.10.2022 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir. Mail adresine gönderilmeyen fotoğraflar yarışmaya dahil edilmeyecektir.  Mail içeriğinde veli izin formu, fotoğraf yarışması katılım formunda yarışmaya dahil edilmesi istenen fotoğraf gönderilmek zorundadır. Formların eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Eksik bilgi olan gönderiler yarışmaya dahil edilmeyecektir” denildi.

Dereceye giren öğrencilere verilecek ödüller ise şu şekildedir; “ Dereceye giren öğrencilerin ödülleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde verilecektir. 1. Olan öğrencilerimize Meraklı Minik Dergisi 1 Yıllık abonelik + Teleskop 2. Olan öğrencilerimize Meraklı Minik Dergisi 1 Yıllık abonelik + Astronomi Temalı Puzzle 3. Olan öğrencilerimize Meraklı Minik Dergisi 1 Yıllık abonelik + Astronomi Temalı Puzzle Değerlendirme yapılırken öncelik kıyafet fikrinin yaratıcı olması ve geri dönüşüm malzemelerinin kullanım yoğunluğu öncelikli olacaktır”(

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.