REKTÖR "TRC3 BÖLGESİ’NDE GENÇ İSTİHDAMININ TEŞVİKİ PROJESİ" TOPLANTISINA KATILDI

REKTÖR "TRC3 BÖLGESİ’NDE GENÇ İSTİHDAMININ TEŞVİKİ PROJESİ" TOPLANTISINA KATILDI

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, “TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki Projesi” Toplantısı’na katıldı.

Ülkemiz ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA)  tarafından yürütülen TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki Projesinin İlk Operasyon Yönlendirme Komitesi Toplantısı, Mardin Ramada Wyndham Otel’de Gerçekleştirildi.  Açılış konuşmasını DİKA Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Şahin’in yaptığı toplantıya Rektör yanı sıra, İlimizden Ticaret Sanayi Odası Genel Sekreteri Cihat Sakın, İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Sadık Bora katılım sağladı.

Bölgesel ve ulusal kurumlarla işbirliği çerçevesinde genç işsizlere ve lisans öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilecek olan eğitim programları ve çeşitli destek hizmetlerinin ele alındığı toplantı, Operasyon Faydalanıcısı Kıdemli Temsilcisi Ahmet Alanlı’nın kapanış konuşması ile son buldu.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan , proje toplantısına yönelik olarak yapmış olduğu değerlendirmede, “TRC3 Bölgesindeki 15-29 yaş aralığındaki genç işsizler, ilgili bölgedeki 4 Üniversitede (Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Siirt Üniversitesi) eğitimine devam eden öğrenciler, işverenler ve işveren temsilcileri, DİKA Personeli ile sosyal ortak ve yerel aktörlere ait personellerin hedef olarak belirlendiği bu proje aracılığı ile çeşitli eğitim programları ve destek hizmetleri sunulacaktır.  Gençlerimizin yanı sıra kamu kurumlarına, yerel paydaşlara, işveren ve işveren temsilcilerine yönelik eğitim programlarının yer aldığı bu proje hizmet bileşeni kapsamında,  eğitimler aracılığı ile gençlerimizin beceri düzeylerinin artırılması ve genç istihdamının desteklenmesinin yanı sıra  yerel aktör ve paydaşların politika kapasitelerinin artırılması da hedeflenmiştir” ifadelerini kullandı.

DİKA Temsilcileri Üniversitesini Ziyaret Etti

Üniversitemizin paydaş olarak katıldığı TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki Projesi’ nin hayata geçirilmesi kapsamında uygulama süreci ile ilgili olarak, DİKA temsilcileri Üniversiteye ziyarette bulundu. Rektör Prof.Dr. Mehmet Emin Erkan Başkanlığında gerçekleştirilen ve Üniversite Senato Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Üniversit Kariyer Planlama Merkezi, Şırnak Meslek Yüksekokulu  Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Şirin Sökmen ve Dış İlişkiler Koordinatörlüğümüz katılım sağladı. Toplantıda Üniversitemizin genç istihdamı destekleyen AB projesine sağlayacağı katkı, üstleneceği görevler ve proje süreçleri hakkında DİKA temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, toplantı sonrasında Üniversite Kütüphanesi, Kongre Merkezi ve  kampüs alanında yer alan Tekstil Atölyesi’ne gerçekleştirilen ziyaret vesilesiyle, bölgemizin ve ilimizin  kalkınmasına, akademik gelişimine ve  işgücünün arttırılması ile  istihdamın güçlendirilmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar ve projeler hakkında ziyaretçilere bilgi verdi. DİKA temsilcileri, Şırnak Üniversitesi'nin projede bulunmasından ve katkılarından dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek proje kapsamında düzenlenecek eğitim, seminer ve toplantılar vesilesi ile üniversitemizi yeniden ziyaret etmek istediklerini ifade ettiler.(

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.