ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ STUDY İN TURKEY SANAL FUARINA KATILDI

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ STUDY İN TURKEY SANAL FUARINA KATILDI

Şırnak Üniversitesi YÖK tarafından ilk kez gerçekleştirilen sanal "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"ye katıldı.

Türk üniversitelerinin yurt dışında dijital platformlarda tanıtılması amacıyla ilk kez gerçekleştirilen ve uluslararası ölçekte bir sanal fuar olma özelliği taşıyan "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"ye Üniversitemiz de katıldı. Küresel pandem (Covid -19 )  nedeniyle YÖK tarafından ilk kez gerçekleştirilen sanal fuarda yerini alan Üniversite kendisi için hazırlanan sanal stantta yerini aldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç sanal fuarla ilgili  “Halihazırda 182 ülkeden 180 bine yakın uluslararası öğrencinin eğitim aldığı Türk yükseköğretiminin sisteme daha çok uluslararası öğrenci çekebilmesi için YÖK şemsiyesi altında YÖK’ün inisiyatif ve organizatörlüğüyle gerçekleştirilen ve önemli bir tanıtım fırsatı sunacak fuarda 176 üniversitemiz kapılarını potansiyel gençlere açacak. YÖK Sanal Fuarı’nın, Türkiye’nin yükseköğretim alanında bir cazibe merkezi olma niteliğini her yıl daha da güçlendirmesi için önümüzdeki yıllarda da düzenli olarak gerçekleştirilmesini planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Üniversitemiz fuar kapsamında Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde tanıtım broşürü ve tanıtım filmi hazırlandı.  Rektör Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan da yine üç dilde üniversitemizde eğitim görmek isteyen gençlere seslenerek gençlerimizi Üniversitemizin bir parçası olmaya davet etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.