ÜNİVERSİTE TARAFINDAN HAZIRLANAN PROJELER AB TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

ÜNİVERSİTE TARAFINDAN HAZIRLANAN PROJELER AB TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

Üniversite Uluslararası İlişkiler Ofisimiz tarafından hazırlanan "Create Awareness With Your Talent" ve "Together We Achieve More" adlı projelerimiz kabul edildi.

Şırnak Üniversitesinden  yapılan açıklamada,Üniversite Uluslararası İlişkiler Ofisimiz tarafından hazırlanan "Create Awareness With Your Talent" ve "Together We Achieve More" adlı projelerimiz kabul edildi. Şırnak Üniversitesi hazırlamış olduğu AB projeleri ile; Avrupa düzeyinde öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun öğrenme fırsatlarının geliştirilmesi, iş alanları ile ilgili beceri ve yetkinliklerinin arttırılması, üniversitemizin uluslararasılaşma politikası gereği  uluslararası işbirliği kapasitesinin arttırılması, proje kapsamında yer alan paydaş kuruluşların desteği ile ülkemizin devam eden AB üyelik sürecinde öğrencilerimizin sosyal kabul-uyumunun arttırılması gibi temel katkıların ortaya konulması amaçlanmaktadır.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan projelerin hazırlanmasında emeği geçen akademik personellerimizi tebrik ederek "Biz Şırnak Üniversitesi olarak öğrencilerimizi kendilerini bekleyen geleceğe en iyi şekilde hazırlama gayretindeyiz. Üniversite olarak gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeyi planladığımız projelerle sadece öğrencilerimizin değil ülkemizin ve bölge insanımızın beklentilerini karşılama, işlerini kolaylaştırma ve becerilerini ülkemiz ötesine taşımalarına fırsatlar yaratma gayretindeyiz. İnanıyorum ki bu projelerle hem öğrencilerimizin yetenek ve beceri gelişimine katkı sağlanacak hem de Üniversitemiz uluslararası işbirliği kapasitesini arttırarak 3. Nesil Üniversite olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecektir. Bu düşüncelerle; projelerimizin hazırlanma sürecinde emeği geçen arkadaşlarımıza, projelerimize katkı sunacak tüm iç ve dış paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.