VALİ PEHLİVAN, OKULA BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

VALİ PEHLİVAN, OKULA BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

Şırnak'ta, yeni eğitim öğretim yılının ilk haftasında 13 bin 426 öğrencinin yüz yüze eğitime başladığını açıklayan Vali Ali Hamza Pehlivan, "Sürecin olumlu şekilde seyretmesiyle birlikte diğer öğrencilerimizi de okullarına kavuşturmayı arzu ediyoruz" dedi

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener ile birlikte Şehit Teğmen Şafak Evran İlkokulu'nu ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi. Okula yeni başlayan öğrencilerle sohbet eden Vali Pehlivan, okullarda koronavirüse yönelik alınan önlemleri de inceledi.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Vali Pehlivan; “Bu hafta itibariyle okullarımızda anasınıflarımızı ve birinci sınıf öğrencilerimizi eğitime başlatmış bulunuyoruz. Fark ettik ki öğretmenlerimiz de öğrencilerimiz de okullarını çok çok özlemişler. Doğrusu okullarımız da, bizler de hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi özledik. Pandemi dönemi yaşıyoruz. Bu pandemi dönemi geçtiğimiz eğitim öğretim sezonumuzun ikinci döneminden itibaren okullarımızın kapanması noktasına kadar gelmişti.  Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığımızın himayesinde uzaktan eğitim çalışmaları devam etti. Biz de İlimizde Valilik olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla gerekli takip, iş ve işlemleri yürütmüştük. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılına yönelik hazırlıklar kapsamında özellikle okullarımızın tertibi, düzeni ve dezenfeksiyon çalışmalarının yapılması, sınıfların hazırlanması hususunda arkadaşlarımızla birlikte hummalı bir çalışma ortaya koyduk. Bu hafta itibariyle önceden alınan kararlar doğrultusunda yeni eğitim öğretim yılı fiili olarak kısmen başlamış oldu. Diğer sınıflarda yine Eba üzerinden uzaktan eğitime devam edecek. Bu konuda bir kere daha ifade etmek gerekirse, sürecin en sağlıklı şekilde işletilmesi çok önemli.  Koronavirüs ile mücadele kapsamında maske, mesafe, temizlik hususları hayati önemini muhafaza ediyor. Bu konudaki en etkili koruma yöntemleri mesafenin korunması, maske takılması, temizlik kurallarına riayet edilmesi, kalabalık ortamlara girilmemesi” dedi.

Valilik olarak koronavirüse karşı her türlü önlemi aldıklarını belirtten Vali Pehlivan; “Şu an bir okulun çatısı altındayız ve çocuklarımızın okullarına kavuşabilmesi, bizim ve toplumumuzun sağlığı için sonuna kadar salgına olan mücadelemizi kararlılıkla devam ettirmemiz gerekiyor. Burada bireysel sorumluluklarımız son derece önemli. Elbette ki, ilgili birimlerimizle, mobil ekiplerimizle, filyasyon ekiplerimizle, gerekli takibi yapıyoruz, hatta biliyorsunuz son zamanlarda cezai işlemlerde artmaya başladı. Vatandaşlarımızın ve hepimizin bireysel sorumluluklarını yerine getirmesi, süreçteki başarının belirleyici unsuru olacaktır. Bir kez daha hatırlatmak istiyorum, lütfen kurallara riayet edelim. Bu iş çocuklarımızın geleceği ve toplumumuzun geleceği için önem arz ediyor. Lütfen duyarlılıktan kesinlikle taviz vermeyelim. Virüs hala bulaşmak için fırsat kolluyor. Bu fırsatı oluşturmayalım. Özellikle taziyelerin yapılmaması, taziye dileklerinin telefonla iletilmesi. Biliyorsunuz düğün kısıtlamaları bir saate kadar indi, buralarda kalabalık oluşturulmamalı. Diğer ortak kullanım alanlarında da kalabalıkların oluşturulmaması konusu oldukça önemli. Bu konuda bütün hemşehrilerimizi duyarlılığa davet ediyorum. Yine ayrı şekilde toplu taşımalarda ve bireysel olarak kullanılan araçlarda dâhil seyahat ederken eğer birden fazla kişi varsa maske kullanılması ve mesafenin muhafaza edilmesi çok önemli. Bütün bu kurallara uyarsak inanıyoruz ki bu gün itibariyle ana sınıflarda ve birinci sınıflarda başlattığımız eğitim öğretim inşallah diğer öğrencilerimizin de gelmesiyle arzu ettiğimiz noktalara doğru ilerleyecektir” dedi.

ŞIRNAK’TA 13 BİN 426 ÖĞRENCİ YÜZYÜZE EĞİTİME BAŞLADI

Diğer öğrencilerinde okullarına kavuşmasını arzu ettiklerini belirtten Vali Pehlivan şöyle konuştu; “İlimiz genelinde yaklaşık 165 bin öğrencimiz olmakla birlikte bu hafta itibariyle 13 bin 426 öğrencimiz anasınıfı ve ilkokul birinci sınıflarda eğitim öğretime başlayacak. Tabii toplam öğrencimizin yaklaşık onda birini eğitim öğretime almış bulunuyoruz. İnşallah sürecin olumlu şekilde seyretmesiyle birlikte diğer öğrencilerimizi de okullarına kavuşturmayı arzu ediyoruz”(

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.