Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Bence evet ama böyle değil

Bence evet ama böyle değil

Evet sevgili dostlar tedbir kapanma, kapatma gibi gibi derken evet geldi tedbirler. Fakat bence evet ama böyle değil. Neden dediğinizi duyar gibiyim. Koronayı bulaştıran insanlar değil mi? Burda kısıtlama insanlara daha çok getirilmesi gerekirdi ama onlar yine gezecek sadece birkaç yer kısmen veya tamamen kapanacak. Sinema ve kahvehaneler tamamen, AVM’ler sadece 2 saat erken kapanacak.  Dışarıdaki bir restoran ve kafe kapanacak ama AVM’lerdekiler ile ilgili bir tanım yok. İl hıfzısıhha kurullarının bu konuda karar alırken veya denetleme yaparken mutlaka bunu gözden kaçırmaması gerekir.
Karar doğru ama insanlara daha çok hareket kısıtlaması getirilmeli eğer bitirilmek isteniyor ise. Dolaşım oldukça bulaşı da olacak maalesef.
Belki bazılarınız kızıyor evlerde kalınması gerekir dediğim için. Ama bilim insanlarının ortak kanısı insanların çıkmaması. Sadece birkaç iş kolunun kısmen veya tamamen kapatılması değil. Toplu taşımada bir kısıtlama yok. İnsanlar yine tıkış tıkış binecek.
Onun için sevgili okurlar biraz daha yük ve görev yine sizde lütfen karantinalarınızı kendiniz oluşturun nasılsa heryer açık ve eminim restoranlara gidip oturarak yemek yiyeniniz çok fazla değil, istediğiniz yemeği yine evinize sipariş edebilirsiniz. 
Türk Tabipleri Birliği rakamları 80 binlerde falan açıklıyor, tv programlarına konuk olan Drlar ise hastanelerde yer kalmadığını çünkü sürekli hasta sayısında artışlar olduğunu dile getiriyorlar. 
Öğrencilere de değinmeden geçmek olmaz evet birçoğu özel okulda olanlar paralarını zaten ödemiş durumda, diğer öğrencilerle birlikte umarım sorunsuz bir Eba ile uzaktan... eğitimlerinden yararlanabilirler.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41