Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Dekolteden sonra şort

Dekolteden sonra şort

Sevgili okurlar, değerli dostlar; gün geçmiyor ki gündemi değiştirmek için birilerinin ortaya attığı safsatalar gündem olmasın. Özellikle de son zamanlarda gündemi değiştirmek için kullanılan en önemli argüman insanların yaşam biçimi, inançları ile giyim kuşamları olmaya başladı. 
Şeriat ile yönetilen İran da birkaç gün önce 22 yaşındaki Mahsa Amini başörtüsünü düzgün takmadığı için gözaltında gördüğü işkence sonucu hayatını kaybetti. İran’da yani şeriat ülkesinde kadınlar saçlarını açarak ve saçlarını keserek bunu protesto ediyor. Ha komşuda bunlar olurken daha önce erkek ve kız çocuklarının istismarına seslerini çıkarmayan Ahmet, Mehmet ve Kenan hocalar önce 13 yaşındaki evliliklere fetva vermeye başladı. Şimdi sanatçıların giyim kuşamlarına ve en son dekolteden sonra şortlu erkeklerden duydukları sözde rahatsızlığı bahane ederek miting düzenleme varan o kişilere çanak tutmayacak kadar. Dün başka şeyleri bahane ederek toplumu kutuplaştıran karşı karşıya getirmeye çalışanlar anlaşılan hiç boş durmadı, durmayacaklar da. 
Beyler domates, biber, et, süt vs vs sebzelerin son yılların en yüksek fiyatlarından satılırken bunların konuşulmasını istemeyenler de size çanak tutuyor unutmayın. 
Bırakın toplum kendi sorunlarını konuşsun tartışsın, suni gündemlerle halının altına süpürülen sorunlar böylece yok olmaz. İş, aş ve geçim derdi herkesin belinizde kambur. Sadece şort, bikini, sarık veya başörtüsü değil. Yada insanların göbek ile dizi arasındaki vücudunun bir bölümü hiç değil. Her gün kadınlar öldürülürken, esnaflar iflas ederken, çocuklar okula aç gidip gelirken, sorun şort veya bikini olamaz. Başkalarının yaşam şeklini hedef göstererek zorla mahalle baskısıyla değiştirmeye çalışmak hiç değil.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41