Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Sebebi ziyaretleri erteleyi verin

Sebebi ziyaretleri erteleyi verin

 

Alışkanlıklarımızı değiştirmek yada terk etmeye çalışmak belki en zor olandır çoğumuz için. Hele birde söz konusu olan yüzlerce yıldır geleneklere bağlı alışkanlıklar örf ve adetlerde yandı gülüm keten helva.
Halk olarak çok severiz abartmayi. Tatile gidilir güle güle ye, ardından hop hoş geldine. Kız evlendirilir çeyiz görmeye. Çocuk doğar gözaydına kime benziyor merakı. Hastalanır hastaneden döner geçmiş olsuna. Cenaze olur saatlerce otururuz acıyı yaşamasına musadesi yoktur canım halkımızın. 3, 7 ve 40a git gel tekrar git. Ölene mi acısın yansın, hizmet mi etsin ev halkı bilemeyiz. Ama olmaz gitmesek ayıp. Haccı, umresi, mevlidi, görmesi, el öpmesi, yemeğe daveti cagirmadi küsmesi, ayıbı vs vs...
Yüzlercesi eklenebilir, değişmeyen çoğumuz için normal yani normalde tehlike çanı demek olan şeyler.
Diyeceksiniz örf, adet, gelenek, amenna anam, babam, bacım, mola verin ve bir nefes alın. Normale azıcık şans tanıyın Corona’ya dur diyelim.
Günlerdir o köy, bu apartman, bu tür nedenlerle vakalar artıyor sebep bu ziyaretler.
Sebebi ziyaretleri erteleyi verin. Söz sonrası hergün ziyaret ederiz. Ama sevdikleriniz için kendiniz için oturuverin evinizde. Kazanırsınız kaybetmeyiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41