Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Çok güzel hareketler

Çok güzel hareketler

“Kelam”

Çok güzel hareketler

Başta tüm Türkiye de olduğu gibi bölge illerinde de sağlık çalışanları doktorundan hastane temizlik elemanına kadar ailelerini, sevdiklerini, en önemlisi küçücük çocuklarını bile göremeyerek hiç tanımadıkları insanlara yardım etmek ve sağlığına kavuşmalarını sağlamak için canla başla çalışmalarını mesai mefhumu gözetmeksizin sürdürüyorlar.

Midyattan 50 yıl önce İngiltere’ye göç etmiş bir Süryani vatandaşımız Londra,da vefat eder.
Ölmeden hem kendisinin hem çocuklarının talebidir doğduğu topraklara babasının annesinin dedesinin gömülü olduğu aile mezarlığına gömülmek. 
Bu talep Londradaki Türkiye Büyükelçiliğine iletilir, araya girilir uçuşlar ve yasaklar olmasına rağmen Dışişleri Bakanlığı Bakan Mevlüt Çavuşoğlunun talimatı ile devreye girer. Ve naaşı Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçiliğimiz ile İngiliz makamlarının ortak çalışması ile Cumartesi ülkemize doğduğu topraklara ait olduğu yere getirilecek. 
Aile “içimiz rahat en azından cenaze ait olduğu yere defnedilecek” diyerek teşekkür etti.


Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde vatandaşların Watsapp üzerinden su birikintisi olduğunu ve bunun sivrisineklerin oluşmasına bununda hastalıklara önlem için ilaçlamasının iyi olacağını belirtmesinin üzerinden sadece 40 dakika sonra ilaçlama ekiplerinin belirtilen yere gelerek ilaçlama yaptığı görüldü.
Bu hızlı müdahale oluşabilecek bir tehlikenin önleminin önceden alınmasına verilen önemi gösterirken vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.

Gece yarısı maske
Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç maskesiz dışarı çıkmanın yasaklandığı bu günlerde maske bulamadığı için dışarı çıkamadığını ve karşılaştığı zorlukları Twitter hesabından paylaşmasının ve emniyet müdürünü de eklemesinin ardından Köroğlu Kıraç gece yarısı vatandaşa maske gönderiyor.

Şırnak’ta vatandaşlar sosyal mesafe be izolasyona diğer illere göre daha iyi görünüyor. Ama orda da her yerde olduğu gibi vatandaş maskelere ulaşmakta güçlük çekince bu sefer de Şırnak Belediyesi sokakları pazarları gezip zabıta marifetiyle maske dağıtımı yapıyor. 

Viranşehir Belediyesi vatandaşlara hizmetin yanısıra insanların evden çıkmasının yasak olduğu şu günlerde sokak hayvanlarını unutmayarak onların yaşadığı veya ulaşabilecekleri alanlara mama bıraktırıyor.

Belki okurken bunlar zaten asli görevleri değil mi dediğinizi duyar gibiyim. Sizlere katılıyorum ama yollar içerisinde bunların daha tezcanlı ve toplumsal duyarlılık içerisinde yapıldığına şahit olmak insanın yüreğini okşuyor. 
Lütfen biz de bu güzelliklere güzellik katmak için uyarılara dikkat edip dayanışmaya devam edelim. Teşekkürler duyarlı görevliler...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41