Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

İndirim var ama, inen yok…

İndirim var ama, inen yok…

 

Sevgili okurlar, değerli dostlar; son günlerde akaryakıt fiyatlarına belirli aralıklarla indirim yapıldığı açıklanıyor. Evet 30 liralardan aşağı doğru benzin ve mazot fiyatı indi. İndi de daha önce zam yapılırken sürekli fiyat artıran taksi, dolmuş, otobüs, nakliye gibi gibi iş kollarında fiyat indirimi veya düzenlemesi yapıldığını gören veya duyan varmı? Maalesef hayır. Peki hala eski fiyattan taşımacılık yapan bu işletmeleri denetleyen varmı? Maalesef o da hayır. O zaman indirim yapıldı da vatandaş için yapıldı demek ne kadar doğru? İndirim var ama, inen yok.
Teorik olarak yapılan indirimlerin vatandaşa ulaşmasını sağlamakla görevli kişi ve kurumlar lütfen görev başına.
Yoksa birileri çıkıp, “Evet akaryakıta indirim geldi de, lastiğe, yağa, araba parçalarına vs vs zam gelmeye devam ediyor” diyerek birilerini ikna ederek veya kandırarak onlarda mı vatandaşların sırtına yük bindirmeye devam mı edecekler? İndirimler vatandaş için mi? Yoksa zarar ediyoruz diyerek sızlanan akaryakıt şirketlerinin daha fazla kar etmesi için mi? Acaba yine yükselecek, ne gerek var yeniden düzenlemeye diyen bir zihniyet mi var?
Zam yapıldığında fiyat artışı nasıl yapılıyorsa, indirim yapıldığında da fiyatlar yeniden güncellenmeli. Bunun vebali çok ağırdır. Tüm ilgili ve yetkilileri göreve davet ediyorum. 
Zaten ekonomik olarak tamamen bir çıkmaza giren vatandaşlar elektrik, doğalgaz, gıda gibi zaruri ihtiyaçlara yapılan fiyat güncellemeleri altında ezilip gidiyor. Unutmayalım daha günler öncesinden vatandaşlar yol parasının çok fazla olmasından dolayı bayramlaşmaya memleketlerine hep birden değil de, ailede zorunlu olanlar gidebildi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41