Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Liyakat ruhuna fatiha…

Liyakat ruhuna fatiha…

Sevgili okurlar, değerli dostlar; gerek resmî gerekse özel kurumlarda yok olan liyakatsiz eleman çalıştırma maalesef verim ve başarının düşmesine neden olan en önemli sebeplerin başında geliyor.
Bütün kamu ve özel kurumlarda bu sorun artık alenileşmiş ve her açıdan sıkıntıların artmasına neden olmaktadır. 
Tabi durum böyle iken işsizliğin resmî rakamlara göre yüzde 12lere çıkması işe alımlarda alınacak bir kişi için yüzlerce kişinin başvurduğu gözlenmektedir.
Bazı işler için de adrese teslim şartnameye rastlamak mümkün. 
İddialara bakıldığı zaman da, iş Aslan’ın midesinde ve çıkarmak için de sağlam referanslara sahip olamayan kişiler sadece başvuruları ile kalıyor. 
Son zamanlarda zabıt katibi, ceza infaz memuru, bekçilik, belediyeler ve hata özel kurumlara alınacaklar gibi gibi gibi işler için başvuru rakamlarının 10 binleri aştığı açık kaynaklarda yer aldı.
Çalışanlara balonda milyonlarca kişinin asgari ücretle çalıştığı dikkati çekiyor. Ücretler yerinde sayarken neredeyse günübirlik gelen akaryakıt ve buna bağlı gıda ile diğer tüketim ürünlerinin fiyatları da artıyor. Sadece akaryakıt mı? Ya enerji ve doğalgaz onlar da her birkaç ayda bir yapılmaya devam ediyor. 
Vatandaşa gelince her evde artık bir ekonomi uzmanı yetişti, maaş alındığı gün hemen en büyük sorumluluk sahibi bu azmanlar kuruşu kuruşuna hesap yaparken, yine de ay sonunun denk bütçe ile gelmesi mucize gerektiriyor.
Herkese kolaylıklar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41