Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Çok gecikmiş topal karar...

Çok gecikmiş topal karar...

 

Sevgili okurlar değerli dostlar yine başa hatta daha gerisine döndük. Her yazışımda bu kez son corona yazısı yazmayacağım diyorum. Bakın bahar geldi çiçekleri, böcekleri, doğayı yazmak istiyorum. Gezip tozup tanıklık etmek istiyorum doğanın güzelliğine ve değişimine. Tövbeler olsun ne covid bizi, ne duyduklarım beni bırakıyor.
Her yerden duymak istemeyecegim kadar çuvallama hikayeleri duymaya devam ediyoruz. Mersinden vatandaş obez kimsesi yok arıyor 112 ve covid hattını gelin alın semptomum var. Verilen cevap 65 yas altısınız  gelemeyiz. Yarın dolmuşa binip gidecek hastaneye birde geri gelecek artık kimlere bulaşır bilinmez. Allah’a emanetiz. Yaşasın test sayısı azalınca rakam 10 bin, 20 bin düşüyor. Adamın karısı, çocukları karantinada kendisi sokakta temaslı olmama ihtimali varmı ? yok. Millet adı çıkıyor diye teste gitmiyor artık. Yani sokakta gezen herkes covidli olabilir. İnanın sokaklar pimi çekilmiş bomba dolu. Kimseye rakama bakmayın kollayin kendinizi .
 Birde aşı trajedisi var ki sormayın neden günlük 10 bin bile aşı yapamiyoruz. Hani 1.5 milyon yapabiliyorduk. Gelmiyor halk desek millet bağırıyor randevu alamıyorum, yada randevu aldım gittim aşı yoktu diye twitlerde,  öyleyse aşı yok elimizde. Çözüm aşıysa niye aşı yok elimizde sorular sorular. Aşıda cevapsız cok bilinmeyenli denklem gibi covidle mücadele. Halk perişan, esnaf perişan, nereden tutsak lime lime elimizde kalıyor.
Düşününce aşı, ekmeği olmayanı, hele bu ramazanda daha bir burkuluyor insanin içi.
Yapılacak neler var kuşkusuz bizden iyi bilenler var. Düşüncem hem ekonomi, hem covidle mücadele ile ilgili acil tedbirler şart. Yoksa taşıma su ile bu değirmenin dönmediği gün gibi ortada. Kaybeden sen, ben ülke. Yine gün geçmiyorki bir tanıdık, bir yakın, bir hemşehri veya bir vatandaşın ölüm haberini okumayalım, duymayalım. Hani düşünün derim kazananı yok artık bu işin. Tedbir ve önlem şart hemde en acilinden.
Yazıyı hazırlarken sevgili dostlar 17 mayısa kadar tam kapanma kararı alındı. Çok gecikmiş topal karar açıklandı. Fakat tam kapanma süresince özellikle aşılamaya hız verilmez ise böyle bir kapanmanın ardın çok da birşeyin değişme ihtimali de olmayacak böyle biline.
Kapanma süresince bütün fatura, kredi ve diğer borçlarım ertelenmesi ve kapanmadan dolayı çalışamayacak  insanlara ve işyeri sahiplerine de mutlaka makul bir destek verilmesi gerekir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41