Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Korkak ve kör hükümet programı

Korkak ve kör hükümet programı

Adına ister 6’lı masa denilsin isterse Millet İttifakı kuruluşunun üzerinden bir yılı aşkım süredir geçti. Amaç, hedef, genel söylemi yeni iktidar olan oluşumun yeni programı açıklandı. Elbette mevcuttan çok daha umut veren bir çalışma. En azından kurumların yapısı, işleyişi, bağımsızlığı gibi gibi gibi…
Yalnız bazı konular ya genel geçer ifadelerle yer alıyor, ya kısmen ifade ediliyor veya neredeyse değinilmemiş vs vs…
Elbette bu partilerin sitelerinde var, sosyal medyalarında var bu program kitapçığı ve birçoğunuzun da okuduğunu biliyorum. Bazı Parti Genel Başkanları başka yerlerde yaptıkları konuşmalarda başta Kürt sorunu, anadil gibi konulara değinip sahiplendi. Ancak anlaşılan bu ittifakta onların değindikleri bu saydıklarım, sanırım başkalarının kırmızı çizgisi olmalı ki 2300 maddede yada 244 sayfada tek kelimeyle bile değinilmemiş. 
Peki şimdi şeytanın yada pardon meleklerin avukatlığını yapayım. Bu aylarca süren çalışmaların ardından hazırlanan sayfalarca programı uygulamaya nasıl geçirmeyi düşünüyorsunuz diye sormazlar mı? Nasıl mı? Neden bunu diyorsun? diye soranlarınız var elbette.
Sadece Cumhurbaşkanı değiştirmekle bu programınız uygulanabilir mi? hayır. Çünkü meclis çoğunluğu olmalı yasaların çıkarılması ve değiştirilmesi için. Demekki ya bu ittifak kendine çok güveniyor ve çoğunluğu alacağını düşünüyor, yada zaten dışarda bıraktıkları Emek ve Özgürlük ittifakının kendilerine mahkum olduğunu düşünüyorlar. Sizce öyle mi? Bence değil. O zaman ey ahali 1,5 yıldan fazladır açıklanan 11 maddelik tutum belgesini zaten tanımayan sizler, programınızda değinmediğiniz yaklaşık 12-13 milyon seçmeni olan o ittifakı ne diyecek, diye düşünmemek neyin egosu? 
Akla şu gelmez mi? “Ya biz muhalefet kalmaktan memnunuz”un başka bir şekilde ifadesi değil mi? 
Korkak ve kör hükümet programı mutlaka revize edilmeli.
-Şimdi birileri çıkacak “bu asgari müştereklerimiz” diyecek, 
-Bir diğeri “Ben meydanlarda zaten bunlar değiniyorum”
-Öteki, “susacak” diğeri “bana serok dediler, tamamdır”
-Biri, sağıra yatacak çünkü Kürtler söz konusu.
-Ve biri de “Şu yaşam şeklini savunursam oy verenlerim kaçacak” diye hesap yapıp durunca (Ketıl) durmaz diye hatırlatmak istedim sadece.
Yetmez ama evetçi gibi davrananlar tamda şapkayı önünüze koyma zamanı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41