Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Nereye kadar?

Nereye kadar?

 

Sevgili okurlar, değerli dostlar; yine bir Dr. Hastanede görevi başında can kurtarmaya çalışırken canından oldu, KATLEDİLDİ.
Bu kaçıncı? Nereye kadar? Kim koruyacak doktoru, sağlık çalışanını? Yasa mı bu sebep, güvenlik önlemleri mi? Elbette sebep ne olursa olsun ömrünü hiç tanımadığı, bilmediği insanların hayatlarını kurtarmaya adayan bir hekimin katledilmesinin mazereti olmaz. Yok başka hastanede çalışan biri doktoru öldürdü diyen zihniyetin amacı sağlıkçı sağlıkçıyı öldürdü demek mi istediler? o katilin görevinin o hastanede güvenlik görevlisi olduğunu ve çalıştığı hastanede bile görevi doktoru, doktorları ve sağlık çalışanlarını korumak olan bu katil silahla oraya nasıl girdi? Diye kendinize sorup soruşturmaları daha uygun düşmezmiydi? 
Daha kaç gün önce yine bir doktor odasında dövülmedi mi? Yıllarca dirsek çürüterek aldığı diplomasını yırtmadı mı? Yüzlercesi yurtdışına gitmedi mi? Ve bir okadarından fazlası şu anda gitmeye çalışmıyor mu? 
Doktorlar hastaların 5 dakikalık muayene sürelerini kendileri mi ayarladı? Bütün şartlar, bu doktorların aleyhine işletilirken, öldürmek niye? Zaten ölüme terk edilmemişler mi? 
Alkışlardan, giderlerse gitsinler kadar uzanan yollar bunun bu sonuca varmasına sebep değiller mi? 
Yazık ve çok yazık sadece sormak istedim yorum yapmak yerine. Bu cevaplar verildiğinde kimsenin bir doktoru, bir sağlık çalışanını öldürme, katletme hakkını kendinde bulamayacağını düşünerek, çok üzgünüm demek istiyorum…
Işıklar içinde uyu doktor o beyaz formana kırmızı hiç yakışmamış.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41