Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Bitti biticek de ne değişecek?

Bitti biticek de ne değişecek?

 

Merhaba sevgili dostlar, yılın son günlerinde 2020 videoları düşüyor önüme ne kadar çok felaket üst üste yaşanmış. Adeta bitmek bilmeyen felaketler yılı. En son 100 yılda bir karşılaşabilinecek pandemi de girmiş hayatımıza.
Hala da dehlizin ucunda ışık yok gibi. Maalesef halen 10larca bilinmeyenli sorular var cevabını beklediğimiz. Hastalık geriletildi mi? Aşı için umut varmı? Vatandaşa, esnafa destek verilecek mi? Vs vs...
Pandemi ile beraber hayatımıza ekinomik yetememe halleri de eklenmiş. Yoksulluk, yoksunluk hallerimiz tam gaz. Pandemi tüm hızıyla can almaya devam ederken ekonomideki gidişat da can yakmaya devam ediyor. İnsanlar bir yandan ölümden covidden kaçınmaya, sakınmaya devam ederken diğer yandan da ölümüne ekmeğin peşinde gitmeye de devam ediyor. Sadece pandemi  can yakmıyor, sokağın canını biranda artan fiyatlar, adalet arayışları, hak hukuk karmaşası da yakmaya devam ediyor. Kuşkusuz bir memnunlar sınıfı mevcut, ama her gün ekmeğinin peşinde koşan sokak pek memnun değil 2020den. 
Yüzbinlerle anılan kapanmak zorunda kalan işyerleri, yarım veya tam kapatılan işyerleri, milyonlarca işsiz kalan insan, gelirleri enaz yarı yarıya inen milyonlar oluştu covid ve diğer sebeplerle. Gelen gideni aratır der eskiler, umudumuz 2021de. Tecrübeyle sabit suçu yok rakamların veya yılların. Umarım rakamları suçlamaktan vazgeçer, hepimiz önümüze bakıp şöyle bir düşünürüz yeni yılda. Tarih tekerrürden ibaret olmasın gelen gideni aratmasın diye. Ve temennim odur daha az yoksulluk, daha az hastalık, çokça adalet, demokrasi, sağlık, uzlaşı getirsin yeni yıl hepimiz ve coğrafyamıza.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41