Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Rakamlar, sayılar, istatistikler...

Rakamlar, sayılar, istatistikler...

Evet sevgili dostlar dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecinde çok şükür biz vaka hasta sayılarımızı epey bir maceradan sonra öğrenebileceğiz. İlk olarak dün verilen günlük vaka sayısı 25 bin 381 bilmem bakanın yalancısıyım. Kulaklarımla duydum gözlerim fal taşı gibi falan da açılmadı. Malumun ilanından hatta eksik ilanından öteye geçmedi çoğumuz için de benim için de. Asil garibime giden ise yüzde 50, yüzde 100 artışların bahsedildiği iller arasında bölgemizden Gaziantep dışında ilin ismi geçmedi. Kendi kendime sormadan edemedim hiç bir yasağın olmadığı düğünlerin tam gaz devam ettiği yaz aylarında kaç pik gördük acaba. Yine dillendirenlerin yalancısıyım bazı bölge ilçelerimizde yaşlı kalmadı diyor görüştüğümüz dostlarımız. Gün geçmiyor ki tanıdık eş dost anne baba dedesi covid fen öldüğünü duymayalım, çünkü sosyal medya artık adeta ölüm panosu haline geldi. Halen (ne koronası ya yalan) diyen bir kesim de var onlar belki vaka rakamlarını duyarlarsa artık günün birkaç saatini evde geçirir umarım ve dilerim.
Sayı, rakam, istatistik değil gidenler biriniz eksik biriniz fazla diyor ama ölen halk biziz. Sayılarda karar verebilirlerse istatistik olarak hasta yada ölü istatistiğine eklenmemek için aman diyeyim kendinize ayık olun derim. Tünelde aşı umutları görünmüşken bilmem kaçıncı pikin kurbanı olmayın.
Sevdiklerinizi bu illete kurban vermemek için tedbirinizi kendiniz alın. Yoksa rakam sayı istatistik değişiyor bilin ölüm gerçek. Şakası da yok.
Sağlıkla kalın...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41