Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Başka baharlara saldık görüşmeleri...

Başka baharlara saldık görüşmeleri...

 

Evet sevgili dostlar, çokça fotoğraflar düşüyor önüme eş, dost ve arkadaşlar çekip paylaşıyor. Badem ağacı fotoğrafları ile başladı seri. Daha yeni yeni bahsediliyordu ülkede Covid 19 var mı? yok mu? diye.
 Benim doğduğum coğrafyada ilk sıcaklara aldanmış bahar geldi sanan ahmak ağaç bademler açıvermişti. Sonra nergis fotoğrafları düştü Dicle’nin kıyısından. Çocuklar yine toplayıp satmış mıdır? İdilden-Cizreye, Cizreden-Nusaybin’e gidiş yol kenarlarında. Yanik tenleri ile gülüşlere mis kokulu nergislere de ulasmadik bu bahar. Sonra Hakkari’den, Van’dan, Beytüşşebaptan düştü ters lale fotoğrafları bu bahar bizim kadrajimiz ulaşamadı oralara malum hastalık.
Sonrasında eş, dost, küçük yasak olmayan kentlerden badem çağlası fotoğrafları attı ağaçlardan koparirken biz gitmedik onlara da seslendim “evde kalın” diye sesimiz ulaştı mı? bilinmez bu bahar badem çağlasını dalında değil market rafında gördük tabiki uçuk fiyatlarla. Yanından geçmedik bi bakıştık sadece.
Sonrasında Kereng, Gürüz, Çiriş, Suryaz, Revas, Keyarı resimlerle düşüverdi ekrana.
Dağ bayır al mor renkli elbiselerle kömür ocakları tarafına, Karacadağ’a, Sason’da  kadınlar gitmişmidir toplamaya diye düşündük. Market raflarında da görüşmeyiz bilmez yeni nesil pancar keyfini de,  yemeyi de, toplamayı da. İç geçirip bu bahar evde kalın demeye devam ettik. Başka baharlara saldık kavuşmaları. Belki eş dost pancar atmıştır dondurucuya. Nergis ve ters lale ile kavuşma başka bahara. Evde kalın.
Evet evde kalın kalamazsanız da tedbirlerinizi elden bırakmayın. Neden mi? Gidip gidip tekrar ziyaret etmeyi ihmal etmiyor Covid 19 da ondan. 
Elbette Bayram geliyor ne yapalım diye soruyorsunuz ama sevdiklerimizi korumak için mutlaka tedbiri elden bırakmayalım. Çünkü şakadan anlamıyor ve en zayıf halkadan yakalayıveriyor. 
Şimdiden herkese hayırlı bayramlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41