Nail Kadırhan - Kelam

Nail Kadırhan - Kelam

Aşı tercih değil toplumsal sorumluluk 

Aşı tercih değil toplumsal sorumluluk 

Sevgili dostlar değerli okurlar, evet Korona belası üzerinden yıllar geçti ve ilk başlangıçtan yana dönem dönem yeni varyantlar ile hayatımızdaki yerini ve güncelliğini koruyor maalesef. Tüm bunlar bir gerçek olarak karşımızda dururken şimdi 4. pik konuşulmaya dillendirilmeye başlandı uzmanlar tarafından. Evet başta aşı yoktu insanlar maalesef açıya zor ulaşıyordu aşı nedeniyle vs vs… fakat günümüzde bilim yerine hurafeler yüzünden açıdan kaçınıldığını görüyoruz. Bundan önceki tüm piklerde insanlarımızı, sevdiklerimizi kaybettik, ekonomik olarak bütün esnaflar dibi gördü tekrar bunların yaşanmaması için herkes üzerine düşeni yapmalı. Aşı  tercih değil toplumsal bir sorumluluk. Bunun için de aşı olmayan herkesin toplumsal sorumluğunu yerine getirmesi gerekiyor. 2 yıllık yüksekokulu kazanan birçok kişi okul yüzünü görmeden mezun olurken, son yıllarında uygulamalı ders görmesi gereken tıp, mühendislik, hemşirelik gibi gibi bölümlerde okuyanlar uygulama bile görmedi. Milyonlarca öğrenci neredeyse okul yüzü görmedi büyük bir kısmı önleme eğitime erişemeden kayıp yıllar yaşadı. Eğer yeniden böyle bir süreç yaşamak istemiyor isek herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. 
Vaka sayıları yine 15 binlere dayandı ölü sayısı da her geçen gün artış gösteriyor. Özellikle aşılarım az yapıldığı illerde bu sayı gözler görülür şekilde artıyor. 
Turizm sezonu ile mevsimlik işçilerin geri dönüşleri ile bu rakamların daha çok artış göstereceğini öngörmek müneccimlik olmazsa gerek. 
Sevgiyle kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nail Kadırhan - Kelam Arşivi

Yitik

12 Temmuz 2023 Çarşamba 10:41